Rozprávkový les a Koliba Panoráma

Maťko a Kubko
8 sep

Rozprávkový les a Koliba Panoráma

Deťom (a určite aj dospelým) sa bude páčiť výlet do rozprávky. Rozprávkový les sa nachádza hneď oproti hradu Strečno, môžete teda zabiť dve muchy jednou ranou. Navyše, od Koliby Panoráma, ktorá je hneď vedľa Rozprávkového lesa sú naozaj krásne výhľady na hrad Strečno.

Ak na výlet vyrážate z našich chát Woodpark autom (je to cca 35 km), bezplatne zaparkovať môžete pod hradom Strečno a k Rozprávkovému lesu sa prejsť pešo asi 20 minútovou prechádzkou cez železničný most pre peších ponad Váh a dedinu Nezbudská Lúčka. Ak z akýchkoľvek dôvodov takúto pešiu trasu absolvovať nemôžete (alebo nechcete), budete sa musieť popod Strečno odviezť až do Žiliny a odtiaľ ísť späť do Nezbudskej Lúčky. Táto cesta je dlhá takmer 53 km. Zaparkovať potom môžete na bezplatnom parkovisku hneď vedľa Rozprávkového lesa.

Prípadne môžete využiť aj kompu, ale odporúčame vopred si overiť, či premáva. Nám sa aj v letnej sezóne za pekného počasia stalo, že kompa nepremávala.

Vstup do rozprávky

Rozprávkový les otvoril svoje brány na začiatku leta 2020. Každé ráno (od pondelka do nedele) môžete vstúpiť do sveta rozprávok od 9.00 h ráno. Od 1. apríla do 31. októbra sa v ňom môžete prechádzať do 17.00 h, zvyšné mesiaca roka do 16.00 h.

Vstupné pre deti do 3 rokov je zdarma, za deti od 3 do 15 rokov zaplatíte 3,5 eur, dospelého vyjde vstup 7 eur. V prípade, že vás je viac, oplatí sa kúpiť si rodinnú vstupenku za 17 eur. Viac informácií o vstupnom a otváracích hodinách nájdete aj na oficiálnych stránkach. Celú trasu viete bez problémov prejsť aj s kočíkom.

Ako prvá vás za bránou čaká obrovská stonožka a hneď za ňou domček na strome. Vstup doň, bohužiaľ, zatiaľ nie je možný. Kúsok ďalej si vašu pozornosť určite vezme partia krokodílov spievajúcich mexické melódie. Prejdete aj cez ľadovú jaskyňu, popri medovníkovom domčeku, spolu s Červenou čiapočkou navštívite dom jej babičky, s princom zbavíte kliatby Šípkovú Ruženku, pozdravíte Tri prasiatka, možno pôjdete aj s Vajcom na vandrovku či na výlet s Kocúrom v čižmách… Malé dievčatká určite zaujme aj zasnívaná Malá morská víla a chlapcov zase veľký stredoveký hrad, v ktorom sa môžu hrať na rytierov.

Okrem spievajúcich krokodílov v Rozprávkovom lese spievajú aj mačky či psy. Na svoje si prídu aj dospelí – postavičky Pa a Pi, Deduško Večerníček, Maťko a Kubko či Krtek ich okamžite transportujú do detstva. Na aktuálnu situáciu reaguje aj postava Koroňáka.

Rozprávkový les je prechádzkou do spomienok, ale aj snov, do bezstarostného detského sveta. Je len na vás, koľko času v lese strávite, odporúčame však vyhradiť si aspoň hodinku.

Východ z lesa ústi k takej malej “púti” – kolotočom a skákaciemu hradu a stánkom s cukrovou vatou.

Nádherný výhľad

Pár metrov od Rozprávkového lesa sa nachádza Koliba Panoráma, v ktorej po prechádzke môžete znovu nabrať energiu a pokochať sa krásnym výhľadom na hrad Strečno. Pri reštaurácii je aj niekoľko zvieratiek, z ktorých budú mať deti určite zážitok. Veveričky, papagáje, zajace, prasiatka, pštrosy či oslík. Niektoré z nich si dokonca môžete pohladkať.

Ak sa vám Rozprávkový les páčil, na hrade Strečno ste už boli, no deň sa ešte neskončil, vyskúšajte splaviť rieku Váh tradičnými plťami.

Tím Woodpark.sk vám praje krásny výlet. 🙂