Chata Olejkárka

Vaša rezervácia
Príchod
Počet nocí
Odchod
Počet hostí
Chata Olejkárka Valčianska dolina

Chata Olejkárka

Cena od (môže sa líšiť pre rôzne dátumy):299,00 € / Chata
Celoročné
10
vírivka na chateÁno
Sauna na chateÁno
4
Zákaz
Dohoda
Áno

Chata Olejkárka vďačí svojmu názvu bohatej histórii olejkárstva vo Valči. Podomoví obchodníci – olejkári z Turca precestovali so svojimi liečivými olejmi takmer celú Európu. Borievkový, jedľový a rascový olej a terpentín z borovicovej živice boli vo svete veľmi obľúbené a sláva turčianskych olejkárov stúpala.
Chata Olejkárka vám ukáže silu liečivého pokoja aj valčianskych bylín.

 

Chata ponúka pohodlné ubytovanie pre rodiny s deťmi aj partiu priateľov, maximálne pre 10 ľudí. Dominuje jej presklená stena s úchvatným výhľadom na Malú Fatru a lyžiarske stredisko. Ten si môžete vychutnávať v priestranej obývačke pri krbe alebo na pohovke na galérii.

Obývačka je prepojená s jedálňou a otvorenou kuchyňou s barovým pultom a vínotékou. Na prízemí sa takisto nachádza toaleta a kúpeľňa so sprchovacím kútom. K dispozícii je aj technická miestnosť s priestorom na odloženie lyží či sušenie lyžiarok. V technickej miestnosti môžete využiť práčku aj s pracími prostriedkami.

Kuchyňa je vybavená: indukčnou varnou doskou, elektrickou rúrou, mikrovlnkou, chladničkou, umývačkou riadu, rýchlovarnou kanvicou, kávovarom a potrebným kuchynským náčiním.

Na poschodie sa vstupuje cez galériu. Nachádzajú sa tu tri samostatné izby, 2-posteľová, 3-posteľová a 5-posteľová. V prípade potreby vieme na vyžiadanie pripraviť dve detské postieľky. Okrem toho je tu aj ďalšia toaleta a kúpeľňa so sprchovacím kútom.

Objekt je vykurovaný podlahovým kúrením a krbom.

Prístup k chate je bezproblémový, zaparkujú tu 4 autá. Parkovisko má pre vašu bezpečnosť kamerový systém.

 

Chata má veľkú záhradu, v ktorej môžete tráviť čas vy aj vaše deti. Súčasťou záhrady je veľký altánok s krbom, sedením a fínska sauna pre 4 osoby. Na terase sa nachádza moderná vírivka pre 6 osôb. K dispozícii je aj 25-litrová kotlina na varenie guľášu a gril na drevené uhlie (drevené uhlie je potrebné si zadovážiť vo vlastnej réžii). Priestor záhrady môžete využiť aj na opekanie. Počas pobytu môžete využiť detský nafukovací bazénik.

Domácich miláčikov uvítame iba po dohode. Poplatok za pobyt so psom je 50 EUR za celý pobyt.

Chata, ktorá sa nachádza vo Valčianskej doline, ponúka rôzne možnosti na turistické výlety v okolí. Tie nájdete aj v našej sekcii – Tipy na výlety

Chata prešla menšou dizajnovou úpravou, kde sa zmenili stoličky a lustre. Nové fotografie plánujeme doplniť.

V chate Olejkárka môžete využívať

Dostupnosť chaty Olejkárka

jún 2024
Po
Ut
St
Št
Pi
So
Ne
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
299 €
21
 
22
 
23
299 €
24
299 €
25
299 €
26
299 €
27
299 €
28
 
29
 
30
 
Voľné Rezervované Obsadené