Martinská strelnica Objekt 23

Areál strelnice v Martine
9 jan

Strelnica v Martine

Ste na chate dlhšie a radi by ste zažili úplne iný štýl adrenalínu a odreagovania? Predstavíme vám netradičný typ športu, ktorý môžete zažiť aj so svojimi deťmi v blízkosti chát Woodpark vo Valčianskej doline.

Verejná nekrytá strelnica v Martine ponúka široké možnosti cvičnej aj športovej streľby, pri ktorých nie je nutné mať zbrojný preukaz. Celkový zážitok dotvára aj lesné prostredie a exteriérové vybavenie. Nemusíte sa však obávať nepriaznivého počasia, v streleckých priestoroch sa nachádzajú aj malé altánky. O to, aby ste si zážitok maximálne užili, sa postará skúsený certifikovaný inštruktor, ktorý zároveň aj odporučí správny výber zbrane a odborne dohliadne na celú streľbu.

Strelnica v Martine s názvom Objekt 23 historicky slúžila ako pracovisko Martinských strojární na skúšky tankových kanónov a cvičisko vojakov. Teraz sú však jej priestory sprístupnené širokej verejnosti. Strelnica v Martine sa nachádza 17 km od chát Woodpark.

Vyberte sa cestou na Martin cez mestský obchvat smerom na mestskú časť Stráne. Na kruhovom objazde vyjdete na treťom výjazde, kde po ľavej strane budete mať Zimný štadión. Hneď za ním zabočíte doprava a pôjdete vedľa Martinských kasární. Od odbočenia približne po 600 m bude končiť areál Martinských kasární, za nimi odbočte doľava na kamenistú cestu. Cesta síce vyzerá neudržiavane, no idete správne. Tam už budete mať aj označenie cesty na strelnicu (alebo na spoločnosť Nový Nábytok), až sa dostanete pred bránu strelnice.

V priestoroch strelnice sa nachádza niekoľko častí, kde si viete užiť športovú streľbu krátkych zbraní:

  • na papierové terče od 5 m až po 25 m,
  • na kovové terče od 10 m do 20 m,
  • na kovových panákov od 15 m do 20m.

Pre milovníkov dlhých športových zbraní alebo pre poľovníkov tu nájdete priestory od 50 m až po 300 m na papierové terče.

Strelnica Objekt 23 nemá pevné otváracie hodiny, čo znamená, že si čas na streľbu môžete ľubovoľne dohodnúť a prísť vo vami dohodnutý čas. Ak si želáte rezervovať strelnicu na konkrétny dátum a čas, minimálne 2 dni vopred kontaktujte telefonicky správcu strelnice a dohodnite si presný počet osôb, typ zbrane, z ktorých si želáte strieľať (pištoľ, revolver, brokovnica, útočná puška, samopal) a približný počet nábojov. Ak si neviete vybrať, nebojte sa poradiť, prípadne dohodnúť až na mieste. Rezervácia vopred je dôležitá, nakoľko strelnicu využívajú pre výcvik ozbrojené zložky, a v tomto čase môže byť strelnica uzatvorená.

V prípade teambuildingu si strelnicu rezervujte minimálne týždeň vopred.

Kontaktná osoba: Miloš Vejnár, tel. č.: 0915 807 700

Tím Woodpark praje príjemný a bezpečný výlet 🙂