Vírivka

Vírivka na chate
21 jan

5 benefitov, ktoré má pobyt vo vírivke

Dnešný rýchly, uponáhľaný a dynamický svet nám dáva málo priestoru na relax, regeneráciu tela a mysle. Máme málo času pre seba, svoje potreby a radosti. Preto sa tešíme, keď prídete nabrať energiu k nám na chatu, do prírody a užívate si čas strávený s rodinou alebo priateľmi.
Okrem sauny v prírode je skvelé užiť si čas aj vo vírivke, ktorá tiež prináša skvelé benefity pre telo a myseľ.

Zbaví vás stresu a únavy

V dnešnej dobe je stres, bohužiaľ, bežnou súčasťou našich životov. Či už je ten váš zo zamestnania, školy, kvôli zdravotným či rodinným problémom, práve vypnutie mysle a relax tela vo vírivke vám môže pomôcť uvoľniť sa. Vírenie vody oslobodí vašu myseľ aj telo. Vypnite mobil, užívajte si prírodu, nočnú oblohu, pôsobenie farieb na vaše zmysly, a nechajte sa masírovať…

Zlepší vám spánok

Práve spánok je veľmi dôležitý pre organizmus. Vírivka pomáha nášmu telu aj mysli dostať sa do pohody a prispieva ku kvalitnejšiemu spánku. Doprajte si teplú vodu s masírovaním aspoň jednu hodinu pred spaním a zaručene sa výborne vyspíte. Odporúčame potom pred spánkom vynechať mobil a televízor.

Uvoľní vám svaly po turistike alebo inom športe

Okolo chát Woodpark sa nachádza mnoho turistických trás. Niektoré sú náročné, iné menej. Športových aktivít v okolí Valčianskej doliny je tiež veľa. Cez leto viete využívať rôzne cyklistické alebo bežecké trasy, v zime zase lyžiarske svahy. Preto teplá voda vo vírivke po športovej námahe zbaviť sa stuhnutia svalov, zvyšuje flexibilitu svalstva a dobrou hydromasážou dochádza k prekrveniu pokožky. Pomáha uľaviť kĺbom a má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém.

Upevní vaše medziľudské vzťahy

Čas uteká rýchlo. Trávime veľa času v práci, s telefónom v ruke, doma pri televízore alebo počítači. Pri tom všetkom zabúdame na rodinu a priateľov. Spojte príjemné s užitočným a využite čas vo vírivke na tak dlho odkladané rozhovory.

A vďaka farbám má množstvo ďalších zaujímavých benefitov

Počuli ste už o chromoterapii – metóde alternatívnej medicíny založenej na pôsobení farieb na ľudský organizmus? Vírivka v chatách Woodpark má nasledovné farebné efekty. Veríme, že si z ich pôsobenia vezmete len to najlepšie.

  • Modrá – prináša uvoľnenie a upokojenie, pozitívne pôsobí na poruchy spánku, schopnosť koncentrácie, znižuje bolesť hlavy a krku.
  • Zelená – pomáha proti neurózam, zápalom, pozitívne pôsobí na depresie, stres, únavu a nespavosť.
  • Červená – odbúrava depresie, pomáha znižovať krvný tlak, prebúdza vášeň a vytvára duševnú pohodu.
  • Biela – dodáva energiu a pomáha pri tvorbe serotonínu.
  • Fialová – pozitívne vplýva na stres, nervy a pomáha pri hojení rán.
  • Žltá odstraňuje toxíny, v duši vytvára pocit bezpečia, pomáha pri celulitíde a podporuje povedomie.

Večerné fotky farieb chromoterapii vo vírivke trochu skresľujú.

Prajame príjemný čas strávený vo vírivke.