Vínotéka na chate Woodpark

Vínotéka chata Valčianska dolina
28 feb

Naša vínotéka

Chceme, aby ste sa u nás cítili čo najlepšie a nič vám nechýbalo. Vieme, že k víkendu na chate často patrí aj posedenie s pohárom vína a keďže sami si potrpíme na kvalitu, naša vínotéka je plná toho najlepšieho, čo ponúka rodinné vinárstvo Vysoké pole v Skalici.

Vína v našej vínotéke sú vám k dispozícii za skvelé ceny. Cenník je dostupný každému ubytovanému hosťovi.

Toto je naša ponuka:

Rizling vlašský

suché

Číra žltastá farba so zlatými odleskami v jemnejšom odtieni. Zvyškový cukor sa zabudoval do vína a obohatil jeho štruktúru. Vo víne dominuje zrelé biele ovocie spolu s dotykmi citrusov, aromatických bylín a minerálov. Stredne plná chuť, šťavnatosť, fajn kyselinka. Dlhý ovocný záver. Parádny slovenský vlašák.

Najviac chutí s: rybami, vyprážanými darmi mora, bez problémov zvládne i biele mäso či zeleninové šaláty.

Veltlínske zelené

suché

Farba, vôňa, chuť: Sýto zelenkavo-žltá farba, príjemná bohatá vôňa vanilky, lieskových orieškov s herbálnym tónom sušených byliniek. Stredne plná korenisto herbálna chuť, komplexné, harmonické s dlhou dochuťou.

Najviac chutí s grilovanou zeleninou, kuracím mäsom a sladkými dezertami

Chardonnay 

suché

Víno bolo vyrobené metódou sur-lie, kedy po dobu 5 mesiacov dozrievalo a bolo miešané na svojich vlastných kvasničných kaloch. Vďaka tejto procedúre víno získa viac extraktívnych látok, ako sú napríklad manoproteíny a polysacharidy.

Má svetlo žltú farbu a jemnú krémovú vôňu vanilkového pečiva s ovocným tónom. Chuť je vyvážená vďaka ideálnemu pomeru zvyškového cukru, kyselín a extraktu.

Najviac chutí s: kuracím mäsom, šalátmi a rybou.

Devín

polosladké

Chuť svetložltého vína je ľahká, svieža, harmonická s intenzívnou  ovocnou sladkosťou.

Najviac chutí so: syrmi, zeleninovými predjedlami, orieškami či sladkými dezertmi.

Frankovka modrá rosé

polosladké

Komplexné rosé čerešňovo ružovej farby je vhodné k dozrievaniu vo fľaši. Jeho intenzívnu ovocnú vôňu zaistilo rýchle reduktívne spracovanie, pikantnosť prepožičala 70-ročná vinica, sladkavú dochuť a plnosť tela cítiť vďaka vysokej zrelosti a sviežosť a šťavnatosť zariadila harmonická kyselina.

Najviac chutí s grilovanou zeleninou, bravčovým steakom s omáčkou so zeleným korením.

Frankovka modrá Frizzante Vysoke Pole

Frankovka modrá FRIZZANTE

polosuché

Frizzante z Frankovky vás očarí svojou krásnou svetlo malinovou ružovou farbou. Elegantná vôňa lesných jahôd a malín, poliatych čerstvou šľahačkou. Šťavnatá ovocná chuť drobného ovocia s jemným perlením, ktoré dodáva vínu sviežosť a predurčuje ho na popíjanie s priateľmi, samozrejme, dobre vychladené.

Frankovka modrá

suché

Tmavorubínová farba tohto vína je podčiarknutá jeho intenzívnou korenistou vôňou podporenou čerstvými čerešňami. Chuť je unikátna kombináciou korenia, ovocia a dreva. Víno pochádza zo 70-ročnej vinice pôvodnej výsadby miestneho klonu frankovky s názvom Lampart.

Najviac chutí so: zrejúcimi syrmi parmezánového typu, bravčovým mäsom.

Nitria

suché

Víno jasnej purpurovej farby má stredne intenzívny buket drobného ovocia doplnený tónmi horkej čokolády a tabaku. Stredne plná chuť s výraznejším tanínom, dominantnou ovocnosťou a dlhým záverom plným korenitosti.

Najviac chutí s: krémovými polievkami a smotanovými omáčkami k mäsu.

Rimava

suché

Toto víno vystihuje tmavá purpurová farba s rubínovým okrajom a výrazný buket tmavého ovocia, tlejúceho dreva a čierneho korenia. Plná chuť je zvýraznená tanínom, miernou kyselinou a ovocno-korenistou dochuťou.

Najviac chutí s: grilovaným mäsom a smaženými pokrmami.

Skalický rubín

suché

Víno charakterizuje rubínovo-červená farba a vyvážená vôňa kompótových čerešní podporená pikantnosťou červeného korenia. Chuť je unikátna pre svoju kombináciu korenia, minerality, ovocia a dreva. Štruktúra je stredne plná, čo pomáha dobrej a ľahkej degustácii.

Najviac chutí so: zrejúcimi syrmi parmezánového typu, bravčovým mäsom.

Prajeme vám príjemný pobyt vo Woodpark.sk a nezabudnuteľné chvíle s vínom z vinárstva   Vysoké pole, ktoré nájdete v našej vínotéke pripravené pre všetkých hostí.

Leave a Reply