Lyžiarske strediská

11 dec

Lyžiarske strediská

Snowland Valčianska dolina

 

Z rezortu Woodpark je výhľad priamo na Snowland Valčianska dolina, vzdušnou čiarou je toto stredisko vzdialené od chaty pár metrov.

Toto lyžiarske stredisko je zamerané na rodinné lyžovanie. Má 8 zjazdoviek s celkovou dĺžkou 5 600 metrov a obtiažnosťou od ľahkých, cez turistické a mierne. Dobré podmienky na lyžovanie a snowboardovanie sú vďaka technickému snehu zabezpečené od decembra do marca. Umelé osvetlenie umožňuje vychutnávať lyžovanie či snowboardovanie aj vo večerných hodinách. Priaznivci bežeckého lyžovania si môžu užiť bežecké trate v celkovej dĺžke 12 km. K dispozícii je aj ľadové klzisko.

V letnej sezóne je Snowland opäť miestom na zábavu pre celú rodinu. K dispozícii je veľké detské ihrisko s pirátskou loďou, trampolínami, skákacím hradom, kolotočmi, štvorkolkami. V areáli sa nachádza aj požičovňa bicyklov, terénnych kolobežiek a kolieskových korčúľ. Zahrať si môžete paintball, stolný tenis, biliard,  a využiť môžete multifunkčné ihriská – tenis, minifutbal, volejbal… V blízkosti je možný aj rybolov a člnkovanie na jazere.

Informácie sme čerpali z oficiálnej webovej stránky lyžiarskeho strediska Snowland, kde nájdete viac informácií.

 

 

 

Lyžiarske stredisko Martinské hole

 

Lyžiarske stredisko Martinské hole je od rezortu Woodpark vzdialené približne 30 km.

Nachádza sa vo výške 1150 – 1456 m.n.m. Zo zjazdovky sú krásne výhľady na okolie.

Stredisko je známe bohatou nádielkou prírodného snehu, no v horších podmienkach je k dispozícii aj umelé zasnežovanie. Nájdete tu upravené svahy s rôznym stupňom náročnosti. Martinské hole majú ideálne podmienky na rôzne možnosti aktívneho relaxu ako sú zjazdové lyžovanie, bežecké lyžovanie a turistika. Stredisko ponúka aj možnosť lyžiarskej či snowboardovej školy pre deti i dospelých.

V prípade, že so sebou nemáte svoj výstroj, požičovňa FATRA SKI ponúka široký výber všetkého potrebného na lyžovanie, snowboardovanie aj sánkovanie.

 

Informácie sme čerpali z oficiálnej webovej stránky lyžiarskeho strediska Martinské hole, kde nájdete viac informácií.

 

 

 

Lyžiarske stredisko Jasenská dolina

 

Lyžiarske stredisko Jasenská dolina sa nachádza na turčianskej strane Veľkej Fatry, asi 20 km od rezortu Woodpark v nadmorskej výške 540 m.n.m.

V rámci lyžiarskeho strediska Jasenská dolina fungujú dve strediská.

Stredisko Kašová nachádzajúce sa 2,5 km od obce Belá – Dulice. Severné svahy na Kašovej sú upravované, vhodné pre menej náročných i pokročilejších lyžiarov.

Stredisko má vybudovaný zasnežovací systém a rôzne typy lyžiarskych vlekov (3 vleky do 200 m, 3 vleky nad 200 m). Celý lyžiarsky areál je osvetlený.

Stredisko Kašová je takisto východiskom pre bežecké lyžovanie. Nachádzajú sa tu tri bežecké trate s celkovou dĺžkou 7 km.

 

Stredisko Lehota sa nachádza 1 km od strediska Kašová v strednej časti Jasenskej doliny. Jeho lyžiarske terény sú vhodné pre náročnejších lyžiarov. Svahy sú upravované.

 

V lete Jasenskú dolinu navštevujú najmä milovníci horskej turistiky a cykloturistiky. Z množstva označených turistických chodníkov si vyberú rekreační aj nároční turisti. Turiec je charakteristický najmä svojimi hlbokými lesmi, dolinami, zarybnenými riekami, čerstvým vzduchom , termálnymi prameňmi, bohatou flórou a faunou.

Informácie sme čerpali z oficiálnej webovej stránky lyžiarskeho strediska Jasenská dolina, kde nájdete viac informácií.

Leave a Reply