10 dôvodov, prečo ísť na chatu

Chata vo Valčianskej doline
6 jan

10 dôvodov, prečo ísť na chatu

10 dôvodov, prečo by ste si mali dopriať víkend mimo domu

 

Všade dobre, doma najlepšie. Absolútne súhlasíme s týmto tvrdením, no aj napriek tomu si myslíme, že občasné “vypadnutie” zo stereotypu potrebuje každý. Či už dospelý alebo dieťa. Tu je 10 dôvodov, prečo by ste si mali dopriať pár dní (či už víkend alebo, pokojne, aj cez týždeň) mimo domu.

 

 

  1. Zmena prostredia vraj pomáha proti zlej nálade či pracovnému vyťaženiu. Privedie vás na iné myšlienky a dá priestor dostať novú inšpiráciu. Nestojí to za pokus?

  2. Niekedy s ľudmi, s ktorými žijete (áno, myslíme tým vašu rodinu), trávite menej času ako s kolegami či spolužiakmi. Doprajte si viac spoločného času ako rodina v inom prostredí. Prospeje vám to.

  3. Máte deti a je vyčerpávajúce neustále pre ne vymýšľať nový program? Obzvlášť ťažké je to v čase prázdnin, keď majú voľného času zrazu viac. Vezmite ich do nového prostredia a užijete si to všetci.

  4. Všetci to poznáme. Priateľov máme dosť, no zladiť voľné “termíny” na stretnutie je niekedy naozaj ťažké. Keď už sa to podarí, dohodnite si rovno predĺžený víkend a spoločne strávený čas tak využijete naozaj naplno.

  5. Často viac poznáme zahraničné miesta ako naše krásne Slovensko. Precestujte našu malú veľkú krajinu a spoznajte čo najviac z jej bohatstva.

  6. Víkend v prírode? Je niečo potrebné dodať? Zobudí vás spev vtáčikov alebo možno to budú slnečné lúče či zurčanie potoka. Príroda vás nabije energiou, jednoznačne.

  7. Máte radi kapustnicu či hríbové rizoto? Aj hubová omáčka k vašim obľúbeným steakom bude chutiť omnoho lepšie, ak si huby nazbierate vlastnoručne. A počuli sme, že Valčianska dolina je tá správna oblasť na zbieranie.

  8. Máte radi vína, no na žiadnej ochutnávke ste ešte neboli? Urobte si súkromnú vďaka plnej vinotéke v chate Woodpark. Sprievodcom vám bude tento článok.

  9. Nové zážitky ľahšie získate mimo domu – čo tak lyžiarsky vlek, na ktorý vidíte priamo z okna či turistické chodníčky, ktoré máte vzdialené na dohodenie kameňom? V každom ročnom období si nájdete svoje zážitky.

  10. Z chaty Woodpark vo Valčianskej doline sa odchádza s nezabudnuteľnými spomienkami a tou najväčšou zásobou energie na ďalšie dni. Neveríte? Príďte si to vyskúšať – s vašou rodinou a/alebo priateľmi. Voľné termíny nájdete tu.

Galéria našich chát Woodpark vo Valčianskej doline:

Leave a Reply